Návody


S vytvořením virtuální prohlídky Street View | Trusted získáte i stránku Google+, na které můžete mít veškeré informace o Vašem podniku. Pokud již stránku Google+ máte, prohlídka se k ní automaticky připojí. Pokud však chcete oslovit více zákazníků, umístěte si virtuální prohlídku na Vaše webové stránky! Je to jednoduché, je to přeci Google.

Jak umístit aktivní virtuální prohlídku na web

Pokud Vám nestačí umístit na webové stránky pouze odkaz na virtuální prohlídku, není nic jednoduššího, než si tam umístit aktivní virtuální prohlídku, stejně jako můžete vidět na mé úvodní stránce. Můžete si jich umístit dokonce několik v rámci jedné prohlídky – vždy se začátkem na jiném místě, což je zvláště výhodné pro větší podniky. Můžete tak jednu prohlídku začínat u vchodu do restaurace a druhou v konferenčím sále. Je to jen na Vás!

Postup je jednoduchý, stačí si v Mapách Google zobrazit Vaši virtuální prohlídku, vybrat si umístění, odkud bude prohlídka začínat a pak již jen kliknout na obrázek tří teček pod sebou vlevo nahoře, vedle názvu Vašeho podniku, vybrat možnost Sdílet nebo vložit obrázek, poté Vložit obrázek. Můžete si vybrat z přednastavených velikostí okna, nebo si nastavit vlastní, vybrat si záběr, který se bude zobrazovat jako první. Vše vidíte ihned po provedené změně v náhledu. Pak již stačí jen zkopírovat automaticky generovaný kód, který je umístěný nad oknem prohlídky a ten vložit na Váš web. A je to, aktivní prohlídka je tam!

Jak vytvořit zkrácený odkaz vedoucí přímo do prohlídky

Podobně, jako se vytváří kód pro aktivní virtuální prohlídku, můžete získat odkaz, který povede přímo do prohlídky. Stačí si jen vybrat pohled, který chcete, aby se po kliknutí na odkaz zobrazil jako první. Dále pak kliknout na obrázek tří teček pod sebou vlevo nahoře, vedle názvu Vašeho podniku, vybrat možnost Sdílet nebo vložit obrázek a zobrazí se Vám vygenerovaný odkaz přímo na pohled, který máte aktuálně zobrazený. Pokud se Vám odkaz zdá moc dlouhý, stačí jednoduše kliknout na “Krátká adresa URL” a vygeneruje se nový, kratší, odkaz.

Pokud by Vám nebyl postup ani po přečtení návodu jasný, budu rád, pokud se na mě obrátíte a já Vám poradím.